Otázka: Co je botulotoxin?

Botulotoxin je přírodní čistý protein uvolňující svaly zodpovědné za vytvoření vrásek, které se objevují v průběhu stárnutí. Dodává pacientům uvolněný výraz, který pomáhá docílit žádaného přirozeného vzhledu.


Otázka: Jak botulotoxin účinkuje?

Nízká dávka botulotoxinu je aplikována tenkou jehličkou do specifického svalu, kde dojde k přerušení nervosvalového přenosu vzruchu a tím k požadovanému svalovému uvolnění. Díky uvolnění svalu jsou nežádoucí linky a vrásky výrazně redukovány.

Zákrok trvá asi 10 minut a většina pacientů se poté okamžitě vrací k normálním aktivitám.

Aplikace botulotoxinu by měla být provedena zkušeným lékařem, který může zaručit, že odpovídající dávka je aplikována na správném místě. Takto je zaručen požadovaný výsledek při zachování přirozeného vzhledu.

Otázka: Jak dlouho botulotoxin účinkuje?

Zlepšení stavu vrásek je vidět již několik dní po ošetření. Efekt přetrvává obvykle déle než 4 měsíce, ale skutečná délka účinku je u každého pacienta individuální. Po opakovaných aplikacích se účinek prodlužuje, ale opakování by nemělo překročit 3 aplikace za rok.

Otázka: Je ošetření botulotoxinem bezpečné?

Botulotoxin se vyznačuje prvotřídní bezpečností. Je používán více než 10 let v estetické medicíně a více než 20 let v neurologii a oftalmologii. Jeho použití podporuje mnoho publikací.

Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, jsou obvykle dočasné, mírné až nepatrné. Výběrem zkušeného lékaře omezíte riziko jejich vzniku.

Back to top